מערכת סינון אויר - מיוצר בישראל מערכת סינון אויר לממד - תו תקן מערכת סינון אויר לממד - פיקוד העורף
להתקנה תוך 24 שעות
050-5302009

תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר

תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר
כשמתכננים את החדר המוגן על פי תו התקן וההנחיות של פיקוד העורף, קבלני הבניין מחויבים לתכנן את בניית הממ"ד עם מערכת אוורור וסינון. התכנון הראשוני ישפיע מאוד על ההמשך ויש להתייחס אליו ברצינות בכדי שנוכל להימנע ככל שניתן מתקריות מביכות בהמשך.

המומחים ממליצים לוודא את מיקומם של הצינורות שחייבים להיות בממ"ד ולהחליט מראש מה יהיה מיקומה של מערכת סינון האוויר שמחויבת להיות מותקנת בממ"ד על פי הנהלים החדשים ממאי 2010. כדאי לקחת בחשבון מספר אלמנטים אשר יקבעו את עיצובו של הממ"ד וחשוב מכך, את יעילותו בעיתות מלחמה.

מערכת סינון אוויר מחוברת לצינור שמגיע מכניסת אוויר וכשתקבעו את מיקומו, למעשה תקבעו את מיקום המערכת. המומחים ממליצים על התקנה של מערכת סינון אוויר ואב"כ כמה שיותר קרוב לתקרה וכך יהיה ניתן לנצל את המרחב הפתוח ברצפה ואת הקירות שמסביב בשביל ספות, שולחן וכו'.

על פי הנחיות פיקוד העורף, שעדכן את התקנות הישנות, תהליך אשר קורה לעיתים די רחוקות, ניתן להתקין את המערכת עד למרחק של 25 ס"מ מהתקרה, כשגובהה המינימלי של מערכת סינון אוויר ואב"כ הינו מטר וחצי מהרצפה.

לסיכום, התכנון הראשוני של הממ"ד חשוב מאוד. פנו עוד היום לאיש מקצוע אשר מכיר את הבדיקות וההתאמות הנדרשות לבניית ממ"ד תקין שיעמוד בדרישות פיקוד העורף.