מערכת סינון אויר - מיוצר בישראל מערכת סינון אויר לממד - תו תקן מערכת סינון אויר לממד - פיקוד העורף
להתקנה תוך 24 שעות
050-5302009

מאמרים

חשיבות מערכת סינון האוויר

חשיבות מערכת סינון האוויר

מערכות סינון אוויר לממ"ד הינן מצרך לו זקוק כל בית בישראל, זאת בעקבות הדרישות החדשות של פיקוד העורף ומערך כיבוי האש. חשוב לציין שכמו כל מוצר שאנו רוכשים, גם בטרם קניית מערכת סינון אוויר, צריך לדעת קודם כל במה מדובר ומהן הדרישות הקיימות.
להתקין מערכת סינון אוויר

להתקין מערכת סינון אוויר

כשליש מהבתים בישראל מצוידים בממ"ד, זאת לאחר שפיקוד העורף השיק הנחיות ב-1991 המחייבות את תושבי המדינה לבנות מרחב מוגן בכל בית חדש שייבנה. בעתות מלחמה, קונבציונלית או בלתי קונבנציונלית, על דיירי הבית לשהות במרחב המוגן ולהיות קשובים להוראות של פיקוד העורף.
הכנת ממ"ד לקבלת טופס 4

הכנת ממ"ד לקבלת טופס 4

בעבר פיקוד העורף דרש שכל בית שנבנה יכלול גם בניית ממ"ד, כדי לאפשר הגנה מירבית על הדיירים בעתות מלחמה. הדרישה הייתה תנאי לקבלת טופס 4 המאפשר מגורים ושימוש במבנה. במרוצת השנים השתנו ההנחיות מספר פעמים, עד לשנת 2010, שם יצאה הנחייה ששינתה את פני המיגון.
יתרונות ומגבלות מערכת לסינון אוויר לממ"ד

יתרונות מערכת סינון אוויר לממ"ד

במאמר הבא נמנה את היתרונות של מערכת סינון אוויר לממ"ד וגם את מגבלותיה, שאמנם אינן רבות, אך צריך להיות מודעים לקיומן טרם התקנת המערכת בחדר הממוגן בביתנו. במאי 2010 פיקוד העורף הוציא הנחיות חדשות לגבי התקנת מערכות סינון אוויר בממ"ד בבניינים אשר רוצים לקבל היתר בנייה.
בדיקות אטימות בממ"ד

בדיקות אטימות לממ"ד

כלקחים ממלחמת המפרץ הוחלט שבכל מבנה שיוקם או ישופץ, יוקם מרחב מוגן, שיאפשר הגנה לדיירי הבית במצב מלחמה לכשתפרוץ. לבניית הממ"ד יש הנחיות ברורות אשר מתעדכנות על פי דרישת פיקוד העורף, האמון על ביטחון האזרחים בישראל.
ליקויים נפוצים וטיפול בממ"ד

ליקויים נפוצים וטיפול בממ"ד

פנייה לבעל מקצוע אשר מתמחה בבדיקות ממ"ד והתקנת מערכות העומדות בתו התקן הרשמי כמו מערכות סינון אוויר ואב"כ, הינה הכרחית וחשובה. הטיפול בתקינות הממ"ד יכול לקחת לעיתים זמן רב הכולל המתנה לחלקי חילוף והתאמת בדיקות ולכן יש לבדוק האם ניתן לבצע את כל הבדיקות הנדרשות בביקור אחד
מערכת סינון אוויר

מערכת סינון אוויר

מערכת סינון אוויר הינה מערכת חדישה, שלמעשה מחליפה את ערכות המגן במובן מסוים. פיקוד העורף הנחה את הקבלנים בישראל להתקין מערכת סינון אוויר בכל חדר מוגן שנבנה בכל דירה (עפ"י ההנחיה מ-1991), הנחייה שמהווה תנאי לקבלת טופס 4 המאפשר מגורים בבניין.
חלון אטום לממ"ד נגד גזים

חלון אטום לממ"ד נגד גזים

על פי מכון התקנים, בכל ממ"ד צריכה להיות דלת אטומה ולפחות חלון אטום אחד, נגד חדירת גזים וחומרים רעילים. אם ברצוננו להבטיח את עמידותו של חדר הממ"ד בפני המתקפות השונות, יש צורך בבניית החדר בהתאם להנחיות של פיקוד העורף, אשר מתעדכנות מעת לעת. כחלק מההנחיות שעליהן מדובר, יש להתקין חלון אטום.
התקנת מערכות סינון אוויר

התקנת מערכות סינון אוויר

מערכת סינון האוויר תותקן בממ"ד והלקוח יקבל אישור התקנת מערכת של יצרן בעל תו תקן, על מנת שיוכל לזרז את הליך קבלת האישורים לטופס 4. יש לציין שתו התקן כולל מספר סידורי ספציפי למערכת שהותקנה ואינו ניתן להעברה.
בדיקת לחץ מערכת אינסטלציה

בדיקת לחץ מערכת אינסטלציה

כחלק מהפעולות שיש לנקוט בכדי שנוכל לקבל אישור אכלוס למבנה (טופס 4) יש לבצע בדיקות לחץ ואטימות למערכת האינסטלציה שבלעדיהן לא יהיה ניתן לקבל את האישורים, סיטואציה לא נעימה שיכולה לגרור איחור באכלוס ובעיות ביורוקרטיות רבות שמהן רצוי להימנע.
בחירת מערכת סינון אוויר

בחירת מערכת סינון אוויר

המוצר הקיים שאמור לעמוד בתקנים המחמירים של פיקוד העורף והג"א, מופיע בסעיף תוכנית הממ"ד ומומלץ להתאים את המערכת למיקום פתחי האוורור עוד בטרם סיום הבנייה של הממ"ד, זאת על מנת שהמערכת תתמקם בצורה טובה במרחב המוגן. מערכת סינון אוויר מספקת פתרונות למרחב המוגן והינה ייעודית בראש ובראשונה...
איך יודעים שהממ"ד תקין?

איך יודעים שהממ"ד תקין?

ממ"ד תקין אמור לספק שתי רמות מיגון. הרמה הראשונה היא רמת מיגון בליסטי, סיפוק הגנה מפני הדף, ורמת מיגון מפני גזים ורעלים כימיים וביולוגיים הנקרא מיגון אטימות.
הכנת ממ"ד לביקורת הג"א ופיקוד העורף

הכנת ממ"ד לאישור מסגרות ותווי תקן לביקורת הג"א ופיקוד העורף

עבור תהליך בניית פרויקט או בניית תוספות ושדרוג לבניין קיים, נדרש קבלת אישור הג"א, אשר בימינו הפך למצרך שמאוד קשה להשיג, זאת בשל החוסר בכוח אדום ברשויות ולא בהכרח בגלל הבירוקרטים הכרוכה בקבלתו.
התקנת מערכת סינון אב"כ

התקנת מערכת סינון אב"כ

חברת שביט רונן תספק עבורכם בדיקות חיוניות לממ"ד, הכנה להתקנת מערכת סינון אוויר וכמובן התקנה יעילה ומקצועית תוך 24 שעות מרגע ההזמנה באמצעות האנשים הטובים ביותר בתחום, בעלי ניסיון של למעלה מ-40 שנה.
מערכות לסינון אב"כ

היערכות למתקפת נשק אטומי, ביולוגי וכימי

פגיעה מגז כימי יכולה להגיע כתוצאה מנשימה או במגע עם העור, תלוי בסוג הגז ולרוב גם אינטרקציה עם כמות קטנה של חומרים רעילים יכולה לגרום לתופעות מחרידות. לפיקוד העורף ברור שהנשק הכימי עשוי לגרום לנזק רב, אך בד בבד, אם האזרחים ערוכים אל מתקפה המאופיינת בנשק שכזה, הנזק יכול להיות מזערי.
תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר

תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר

כשמתכננים את החדר המוגן על פי תו התקן וההנחיות של פיקוד העורף, קבלני הבניין מחויבים לתכנן את בניית הממ"ד עם מערכת אוורור וסינון. התכנון הראשוני ישפיע מאוד על ההמשך ויש להתייחס אליו ברצינות בכדי שנוכל להימנע ככל שניתן מתקריות מביכות בהמשך.
הכנת ממ"ד לטופס 4

הכנת ממ"ד לטופס 4

עבור הכנת ממ"ד לטופס 4 צריך לערוך בראש ובראשונה בדיקת אטימות לממ"ד, כשבין היתר יש לבדוק את כל הליקויים שקיימים בו, אם בכלל כמובן. באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בתחום, ניתן לבצע את הבדיקות הנכונות שיאפשרו בסופו של דבר את קבלת האישורים הנדרשים, שכוללים גם אישור איטום וטיח אותן צריכה להנפיק במעב...
בדיקת אטימות ממ"ד

בדיקת אטימות ממ"ד

בדיקת אטימות בממ"ד היא אחת הבדיקות שעורכים כדי לוודא שהמרחב המוגן תקין וראוי לשימוש במצבי חירום ובעתות משבר. בבדיקת האטימות מחפשים ליקויים בפתחי האוורור של הממ"ד, כולל במסגרת של דלת הממ"ד ומסגרת החלון. בנוסף, בודקים האם יש תנועה חופשית של כנף הדלת, סגירת הידית, ועוד.
סט ממד

סט ממ"ד

מהו סט ממ"ד ? סט ממ"ד הינו מוצר משלים לכל ממד לפני אישור טופס 4. סט ממד הינו סט הכולל דלת ממ"ד וחלון מברזל לממ"ד, סט ממד מותקן עם שלב היציקה ומתחבר כחלק אינטגרלי לממ"ד. מפרט סט ממ"ד בדרך כלל סט ממ"ד מורכב :  דלת 70 על 80 גובה 200. ...