מערכת סינון אויר - מיוצר בישראל מערכת סינון אויר לממד - תו תקן מערכת סינון אויר לממד - פיקוד העורף
להתקנה תוך 24 שעות
050-5302009

להתקין מערכת סינון אוויר

להתקין מערכת סינון אוויר

ההגנה הטובה ביותר – היא הגנה

מערכות סינון אוויר לממ"ד נועדה בראש ובראשונה להגן על השוהים בו ככל שניתן ומספקות תחליף ראוי ונוח למסיכות האב"כ המסורבלות.

כשליש מהבתים בישראל מצוידים בממ"ד, זאת לאחר שפיקוד העורף השיק הנחיות ב-1991 המחייבות את תושבי המדינה לבנות מרחב מוגן בכל בית חדש שייבנה. בעתות מלחמה, קונבציונלית או בלתי קונבנציונלית, על דיירי הבית לשהות במרחב המוגן ולהיות קשובים להוראות של פיקוד העורף.

בבתים הישנים ניתן לאטום את החלונות והדלתות עם מסקנטייפ תוך חבישת מסיכות אב"כ, אשר מספקות הגנה בעת מתקפה כימית או ביולוגית. במרוצת הזמן ההנחיות השתנו ובמאי 2010 פיקוד העורף הציג הנחיה חדשה. מלבד הבנייה של הממ"ד, בכל בית חדש שייבנה תהיה מערכת סינון אב"כ.

ניתן להתקין מערכת סינון אוויר ואב"כ בממ"ד חדש וגם בישן. בממ"ד חדש התקנתו פשוטה, אך בממ"ד ישן ההתקנה דורשת ביצוע של התאמות מיוחדת תוך בדיקה של פתחי הכניסה והיציאה של האוויר מהממ"ד.

בממ"ד שבו הותקנה מערכת סינון אוויר ניתן לשהות ללא מסיכות מגן, ויכולת הסינון שלה עולה בהרבה על פני המסיכות אליהן התרגלנו. המערכת יוצרת סירקולציה של אוויר בחדר ומאפשרת שהייה ממושכת ורציפה בחדר האטום.

רמת המיגון של דיירי הבית השוהים במרחב המגון משתפרת משמעותית עם התקנת מערכת לסינון אוויר ומאפשר לכוחות פיקוד העורף הקלה בטיפול באזורים שנפגעו מנשק בלתי קונבנציונלי. למרות זאת, גם אם כבר התקנתם מערכת סינון אוויר ואב"כ, שמרו את מסיכות וערכות המגן, שכן אין לדעת באיזו סיטואציה תתקלו, שלעיתים תדרוש פינוי של ביתכם ולצערכם, בלתי אפשרי לקחת את מערכת סינון האוויר אל מחוץ למרחב המוגן.


חברת ניקיון בתל אביב