מערכת סינון אויר - מיוצר בישראל מערכת סינון אויר לממד - תו תקן מערכת סינון אויר לממד - פיקוד העורף
להתקנה תוך 24 שעות
050-5302009

הכנת ממ"ד לטופס 4

הכנת ממ"ד לטופס 4
כדי לאפשר מגורים בבניין שנבנה זה עתה או לחילופין, בבניין שעתיד להיבנות, יש צורך בקבלת היתר בנייה מהרשות המקומית, או בשפה המקצועית אם תרצו, טופס 4. כאשר אנו רוכשים דירה מקבלן, יש צורך לוודא שיש לה טופס 4, כדי לא לקחת סיכון בקבלה או עיכוב בקבלת הדירה.

היתר בנייה כולל מספר אלמנטים הקשורים באין ספור דרישות, אך במאמר הבא נתמקד בהיתרים, בבדיקות ובהתקנות שיש לערוך בממ"ד לשם קבלת טופס 4.

על פי ההנחיות החדשות של פיקוד העורף וגם עבור הביטחון שלכם ושל יקיריכם בשעת חירום חלילה, יש להכין את הממ"ד בצורה האופטימלית ביותר, לכל צרה שלא תבוא. לקבלת טופס 4 יש לנקוט במספר לא מבוטל של פעולות, כשחלק מהן ממוקדות ספציפית למרחב המוגן.

עבור הכנת ממ"ד לטופס 4 צריך לערוך בראש ובראשונה בדיקת אטימות לממ"ד, כשבין היתר יש לבדוק את כל הליקויים שקיימים בו, אם בכלל כמובן. באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בתחום, ניתן לבצע את הבדיקות הנכונות שיאפשרו בסופו של דבר את קבלת האישורים הנדרשים, שכוללים גם אישור איטום וטיח אותן צריכה להנפיק במעבדה המוסמכת לבדוק את אותם אלמנטים.

בבתי מגורים חדשים שנבנו זה עתה, יש תנאי לקבל טופס 4 בכל הנוגע למרחב המוגן, שמעוגן בחוק מחודש מאי 2010. ע"פ ההנחיה, על כל קבלן חלה החובה להתקין מערכת סינון אוויר ואב"כ בממ"ד. המערכת אמורה לייצר תחלופת אוויר בחדר, וליצור משך שהייה ממושך בממ"ד ללא צורך במסיכות אב"כ, כך שזמן השהייה מתארך משלוש עד חמש שעות, ליותר משבועיים רצופים. בנוסף, המערכת אמורה לסנן חומרים כימיים וביולוגיים במקרה של מתקפה בנשק בלתי קונבנציונלי, וגם לאוורר את החדר.

בשביל שיהיה ניתן להתקין את המערכת בצורה יעילה ומקצועית, יש לבצע התקנת צינורות אוורור בהתאם להוראות של פיקוד העורף, התקנה של חלון אטום ודלת ממ"ד תקינים, ביצוע של בדיקת האטימות בפתחים ואיטום של תשתיות חשמל ותקשורת.

בנוסף, יש לבצע בדיקות בטון, לקבל הצהרת מהנדס שאחראי על שלד הבניין והממ"ד, ולהדביק מדבקות תו תקן תקניות על חלון הממ"ד והדלת, שהתקבלו לאחר שבוצעו כל הבדיקות הנדרשות. את המדבקות ניתן לקבל לאחר שהממ"ד עובר ביקורת של הג"א ומכון התקנים. שימו לב, חשוב לדעת שאין אפשרות להעביר לאנשים אחרים את המדבקות, מפני שעל כל מדבקה מופיע מספר סידורי משלה ומדובר בסכנת חיים במקרה שממ"ד כלשהו יוגדר כתקין בזמן שאינו עבר את הבדיקות.

אנו בחברת שביט רונן מציעים פתרונות יעילים להכנת ממ"ד לטופס 4. כשבין היתר ניתן לקבל ייעוץ לתיקון ליקויים בממ"ד באמצעות המומחים של החברה, שיעזרו לכם בכל הנדרש ומציעים בין היתר טיפול מול הרשויות עד קבלת האישורים, פיקוח והתקנה של מערכת סינון אוויר ואב"כ שעומדת בתן התקן של מכון התקנים.